خرید لپ تاپ برنامه نویسی

lazy

انتخاب و خرید لپ تاپ مناسب برای کد نویسی و برنامه نویسی از جمله چالش های بزرگ برای دانشجویان و برنامه نویسان تازه کار است.اینکه چه لپ‌تاپی بخریم که متناسب با نیاز فعلی و آینده ما باشد؟ مثلا چه سیستم عاملی داشته باشد؟ یا چه میزان حافظه رم داشته باشد؟ و یا آیا پردازنده گرافیکی اختصاصی بهتر است یا اشتراکی؟ از جمله سوالاتی است که در این مقاله سعی کرده ایم به آنها پاسخ دهیم.

حافظه موقت ( RAM )
یکی از مهم ترین نکات در انتخاب یک لپ‌تاپ‌ مناسب جهت برنامه نویسی و توسعه وب، حافظه موقت لپ‌تاپ‌ است. نبود رم کافی باعث میشود که در اجرای نرم افزارهای مربوطه ( IDE ها و... ) با مشکل مواجه شوید.
جهت برنامه نویسی های متداول و مرسوم، حافظه رم 8 گیگابایت کافی است. اما برای توسعه دهندگان بازی و یادگیری ماشین (Machine learning)  این مقدار کافی نمی باشد و شما دست کم به 16 گیگابایت حافظه رم نیازمند هستید.

پردازنده مرکزی ‌( CPU )
پردازنده مرکزی نقش بسیار مهمی در روند اجرایی برنامه‌های شما دارد. انتخابی درست و آگاهانه به شما کمک میکند برنامه های خود را به راحتی اجرا کنید.
اگر شما یک توسعه دهنده وب هستید یک پردازنده i3 یا Ryzen 3 نسل جدید به خوبی نیاز شما را برطرف میکند و نیازمند پردازنده‌های قدرتمند نیستید.

اما اگر شما برنامه نویسی های سطح بالا انجام میدهید و همزمان چندین پنجره باز دارید و مدام درحال جابجایی بین پنجره‌ها هستید به یک پردازنده قدرتمند تر مانند i5 نسل 11 یا 12 و یا Ryzen 5 نسل 5 یا 6 نیاز دارید.

چناچه شما در سطح پیشرفته برنامه نویسی مانند توسعه بازی، هوش مصنوعی، نرم افزارهای مهندسی و... فعالیت دارید به یک پردازنده، دست کم i7  نسل 12 و یا Ryzen 7 نسل 6 نیازمند هستید.

توجه به اینکه شما در چه زمینه ای فعالیت میکنید، در انتخاب شما بسیار سودمند میباشد؛ چرا که پردازنده قدرتمند به برنامه شما سرعت میبخشد اما از قیمت بالایی برخوردار است.

lazy

حافظه اصلی ( HDD – SSD )
در انتخاب خود حتما توجه داشته باشید که لپ‌تاپ‌ مورد نظرتان داری حافظه SSD باشد یا دست کم از حافظه SSD پشتیبانی کند؛ زیرا این حافظه‌ها در سرعت سیستم عامل و اجرای برنامه‌های مربوطه، نقش بسیار مهمی دارند.  در صورت نداشتن این حافظه ها با کندی شدیدی مواجه خواهید شد.

پردازنده گرافیکی ( GPU )
پردازنده گرافیکی قدرتمند اگرچه در برنامه نویسی متداول کاربرد چندانی ندارد، اما برخی از فعالیت‌ها، از پردازنده گرافیکی به عنوان شتاب دهنده استفاده میکنند و وجود آن، باعث سرعت بخشیدن چند برابری به عملیات میشود.

از جمله این فعالیت ها میتوان به یادگیری ماشینی، هوش مصنوعی و برنامه های پیچیده محاسباتی اشاره کرد.
اگر در زمینه های توسعه وب یا کد نویسی‌های متداول فعالیت دارید نیازمند پردازنده گرافیکی مجزا نیستید و کارت گرافیک یکپارچه به خوبی نیازهای شما را برطرف میکند.

اما اگر شما در سطح های ابتدایی توسعه بازی فعالیت دارید؛ دست کم به 4 گیگابایت حافظه گرافیکی مجزا نیاز دارید.

در صورت فعالیت، در سطوح بالای هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، توسعه بازی و ... دست کم به 8 گیگابایت حافظه گرافیکی مجزا نیازمند هستید.

صفحه نمایش
به دلیل اینکه برنامه نویسان زمان زیادی را مقابل صفحه نمایش سیستم هستند به یک صفحه نمایش مناسب نیاز دارند. چندین نکته در خصوص انتخاب مناسب صفحه نمایش وجود دارد: در ابتدا، صفحه نمایش مات باشد؛ تا نورهای اطراف را بازتاب نکند؛ دوم اینکه دست کم، سایز نمایشگر شما 15 اینچ را دارا باشد تا از لحاظ فضای مورد استفاده با مشکل مواجه نشوید. وضوح نمایشگر نیز مهم است و صفحه نمایش Full HD نیاز شما را برطرف میکند.

اگر شما در زمینه توسعه بازی پیشرفته فعالیت دارید به دست کم، صفحه نمایشی با نرخ نوسازی 120Hz، نیازمند هستید.

هرچند شما میتوانید از صفحه نمایش های مجزا نیز استفاده کنید. (در نظر داشته باشید لپ‌تاپ‌ انتخابی از درگاه‌های خروجی تصویر پشتیبانی کند)

خرید لپ تاپ برنامه نویسی در سال 1402

خرید لپ تاپ برنامه نویسی در سال 1402

خرید لپ تاپ برنامه نویسی در سال 1402

خرید لپ تاپ برنامه نویسی در سال 1402

خرید لپ تاپ برنامه نویسی در سال 1402

خرید لپ تاپ برنامه نویسی در سال 1402

خرید لپ تاپ برنامه نویسی در سال 1402

خرید لپ تاپ برنامه نویسی در سال 1402

سیستم عامل
در نظر داشته باشید هنگام خرید لپ تاپ قصد دارید با چه سیستم عاملی فعالیت خود را آغاز نمایید به عنوان مثال اگر میخواهید با سیستم عامل مک فعالیت کنید بهتر است محصولات اپل را خریداری کنید اما چناچه قصد دارید با ویندوز یا لینوکس کار کنید بهتر است محصولات بقیه برند ها را تهیه نمایید.


نکته قابل توجهی در مورد سیستم عامل لینوکس وجود دارد که باید به آن توجه ویژه ای شود؛ ممکن است سیستم عامل لینوکس با برخی از مدل های کارت گرافیک سازگاری نداشته باشد.

چنالچه در زمینه تخصصی هوش مصنوعی یا توسعه بازی و ... قصد انجام فعالیت دارید قبل از خرید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

صفحه کلید ( Keyboard )
بهتر است صفحه کلید شما دارای نور پس زمینه باشد تا بتوانید در مکان های کم نور نیز از آن استفاده کنید و به راحتی کد نویسی کنید
(البته بهتر است که شما از صفحه کلیدهای مجزا استفاده نمایید)

lazy

در خاتمه اضافه می کنیم انتخاب یک لپ تاپ مناسب بستگی به نیاز شخصی هر کاربر دارد یعنی اینطور نیست که بتوانیم یک گزینه و پیشنهاد واحد برای یک کاربر یا گروهی از کاربران داشته باشیم. بهینه پردازش همواره بر این تلاش بوده تا کاربران را در راستای یک انتخاب آگاهانه راهنمایی نماید. امیدواریم توانسته باشیم بخشی از چالش‌های انتخاب یک لپ تاپ مناسب جهت برنامه نویسی برای شما را رفع نموده باشیم.

جهت خرید لپ‌ تاپ‌ به این صفحه مراجعه نمایید.